0.1 C
Warszawa
niedziela, 16 stycznia, 2022

200 Niemców zaszczepiono przeterminowaną szczepionką

Zobacz także

W centrum szczepień w Ingolstadt na początku stycznia podano przeterminowane dawki szczepionki firmy Biontech. W środę władze Górnej Bawarii ogłosiły, że w 201 przypadkach przez pomyłkę podano szczepionkę, której termin ważności upłynął dzień wcześniej – pisze agencja dpa.

Do podania przeterminowanej szczepionki doszło w filii Centrum Szczepień Unsernherrn w Ingolstadt. Pracownicy przeoczyli informację o dacie ważności podczas wyjmowania szczepionki z lodówki.

Kierownictwo medyczne punktu szczepień podkreśla, że szczepienia są nieszkodliwe dla zdrowia. W odniesieniu do skuteczności szczepionki, dotychczasowe doświadczenia wskazują, że pomimo krótkotrwałego wygaśnięcia szczepionki, istnieje ochrona przed szczepieniem. Poszkodowanym oferowane jest bezpłatne badanie krwi w celu określenia przeciwciał, i w razie konieczności ponowne szczepienie.

We wtorek ujawniono podobny przypadek z Ebersberga. Według spółki operacyjnej, w dniach 4-6 stycznia zaszczepiono tam około 1800 osób szczepionką, której termin ważności upłynął 31 grudnia. Również w tym przypadku spółka operacyjna wykluczyła jakiekolwiek szkody zdrowotne lub późniejsze skutki.(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane