8.2 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

40 tys. mandatów w weekend za łamanie zakazów podczas lockdownu we Francji

Zobacz także

We Francji siły bezpieczeństwa wystawiły w weekend około 40 tys. mandatów za łamanie zakazów obowiązujących w czasie lockdownu wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa – podał w poniedziałek dziennik „Le Figaro”.

Około 90 tys. policjantów i żandarmów pilnowało zakazu przemieszczania się na dworcach, lotniskach i autostradach w 19 ze 101 departamentów kraju, w tym w Paryżu, gdzie obowiązują lokalne lockdowny.

W tzw. strefach czerwonych, z dużymi wskaźnikami zakażeń koronawirusem, ruch został zmniejszony o 25 proc., do 30 proc. – poinformował minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.

Od piątku wieczorem policja i straż graniczna przeprowadziła również operacje kontrolne na stacjach, gdzie zatrzymują się pociągi wielkich prędkości TGV w Paryżu oraz w innych miastach.

Służby podały przykład mężczyzny, który został skontrolowany w piątek ok. godz. 23 w pobliżu Lyonu. Próbując oszukać policję, zatrzymany podał tożsamość zmarłego brata. Mężczyzna został umieszczony w areszcie za posługiwanie się fałszywą tożsamością.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane