16.9 C
Warszawa
niedziela, 16 maja, 2021

Apel do włoskiego rządu o zezwolenie na podróże osobom zaszczepionym

Zobacz także

Trzeba pozwolić zaszczepionym Włochom podróżować – z takim apelem wystąpiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons.

Dodała, że już teraz takich osób jest ponad 3,6 mln i to właśnie one mogłyby od razu pomóc pogrążonej w kryzysie branży turystycznej.

“Prosimy rząd, by natychmiast umożliwił podróże ponad 3,6 mln obywateli, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki i są zmuszani do takich samych ograniczeń, jak osoby niezaszczepione” – zaapelował prezes organizacji konsumenckiej Carlo Rienzi. Wyraził przekonanie, że taka liberalizacja pomogłaby sektorowi turystyki i zmniejszyłaby jego straty.

Rienzi zauważył następnie: “Dzisiaj znaczna liczba Włochów rezygnuje z rezerwowania wakacji w obawie przed tym, że nie otrzyma zwrotu pieniędzy w przypadku, gdyby nie mogliby wyjechać”.

We Włoszech od jesieni zeszłego roku, podobnie jak na początku pandemii, obowiązuje zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego ważnego powodu, a więc także wyjazdów turystycznych.

Nadal nie wiadomo, kiedy regiony zostaną otwarte i można będzie swobodnie się przemieszczać. Również do końca kwietnia utrzymany został nakaz 5-dniowej kwarantanny i testu na jej zakończenie po przyjeździe i powrocie do Włoch ze wszystkich krajów UE, Wielkiej Brytanii oraz Izraela.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane