9.3 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

French Open przełożony o tydzień

Zobacz także

Francuska Federacja Tenisowa potwierdziła w czwartek, że tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju French Open została przełożona o tydzień. Impreza rozpocznie się więc 30 maja. Powodem są restrykcje związane z pandemią COVID-19.

Już w środę wieczorem taką wiadomość przekazała osoba z otoczenia organizatorów, potwierdzając informację gazety „L’Equipe”. Pierwotnie paryskie zawody miały rozpocząć się 23 maja.

„Francuska Federacja Tenisowa (FFT) ma nadzieję, że restrykcje zostaną poluzowane do końca maja, co pozwoli na wpuszczenie na trybuny podczas turnieju większej liczby publiczności” – napisano w „L’Equipe”.

Po zmianie rywalizacja na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa potrwa od 30 maja do 13 czerwca. Turniej zakończy się dwa tygodnie przed spodziewanym startem Wimbledonu.

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem we Francji od soboty obowiązuje ogólnokrajowy lockdown. Nowe ograniczenia mają pozostawać w mocy przez miesiąc. Wszystkie profesjonalne rozgrywki w tym kraju odbywają się bez udziału publiczności.

Ubiegłoroczna edycja French Open została przełożona z powodu pandemii i odbyła się dopiero jesienią, na przełomie września i października – z niewielką liczbą osób na trybunach. W singlu triumfowali wówczas Iga Świątek i Hiszpan Rafael Nadal.(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane