0.2 C
Warszawa
poniedziałek, 17 stycznia, 2022

Jeżeli Nawalny umrze UE nałoży sankcje na Rosję

Zobacz także

Zawziętość postępowania rosyjskich władz wobec Aleksieja Nawalnego jest nie do przyjęcia; jeżeli opozycjonista umrze, Unia Europejska nałoży na Rosję nowe sankcje – zapowiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian.

„Jeśli Nawalny zginie w więzieniu, nałożymy niezbędne sankcje, a odpowiedzialnością za tę tragedię obarczymy Putina i rosyjskie władze. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli się do tego uciekać” – zaznaczył szef francuskiej dyplomacji w rozmowie w telewizji France 2.

Le Drian podkreślił, że w polityce wewnętrznej Rosji obserwujemy „autorytarny dryf”. Zwrócił też uwagę na masowe zatrzymania wspierających Nawalnego manifestantów.

Minister zauważył, że te autorytarne tendencje widoczne są również w rosyjskiej polityce zewnętrznej. Le Drien nie spodziewa się jednak, by Rosja przeprowadziła operację militarną na wschodniej Ukrainie, mimo skoncentrowania przy jej granicach i na nielegalnie zajętym Krymie dziesiątek tysięcy żołnierzy.

Odbywający wyrok w kolonii karnej Nawalny, jeden z przywódców antykremlowskiej opozycji, od 31 marca prowadzi głodówkę. Jego adwokatka przekazała, że jest bardzo osłabiony, ma poważne problemy zdrowotne i utrudniony kontakt z lekarzami.

W środę podczas protestów w jego obronie w kilkudziesięciu rosyjskich miastach zatrzymano prawie 1800 osób.(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane