17 C
Warszawa
poniedziałek, 2 sierpnia, 2021

Już 15 państw uznało węgierskie karty ochrony przed Covid-19

Zobacz także

Już z 15 państwami zawarły Węgry porozumienia o wzajemnym uznaniu dokumentów poświadczających ochronę przed Covid-19. Do grona takich krajów dołączyły ostatnio Albania i Maroko – podał szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na Facebooku.

Na podstawie dotychczasowych umów pozostałe państwa, które uznały węgierskie karty poświadczające o ochronie, to: Bahrajn, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Cypr, Gruzja, Macedonia Północna, Mołdawia, Mongolia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Turcja.

Węgierskie karty poświadczające ochronę przed koronawirusem są wydawane osobom, które zostały zaszczepione co najmniej jedną dawką lub odchorowały Covid-19. Nie figuruje na nich nazwa podanej szczepionki.

Na Węgrzech używanych jest sześć szczepionek przeciw Covid-19: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen (Johnson & Johnson), chiński Sinopharm i rosyjski Sputnik V.

Do tej pory na liczących ponad 9,7 mln mieszkańców Węgrzech co najmniej jedną dawkę szczepionki podano ponad 5,3 mln osób, a obie dawki otrzymało ponad 4,1 mln.

We wtorek naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller ogłosiła, że trzecia fala epidemii dobiegła już końca. Środowe dane epidemiczne są bardzo pozytywne. W ciągu ostatniej doby zmarło 7 osób chorych na Covid-19 i stwierdzono 206 nowych zachorowań.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane