8.2 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

Masowe szczepienia w portugalskich szpitalach; dziennie 100 tys. dawek

Zobacz także

Rząd Portugalii ogłosił w środę akcję masowowych szczepień na terenie szpitali, dzięki którym średnia dobowa liczba podawanych preparatów przeciwko koronawirusowi wyniesie 100 tys. dawek.

Jak poinformował odpowiedzialny z ramienia rządu za grupę koordynującą szczepienia Henrique Gouveia e Melo, nowe zasady przewidują podawanie szczepionek pacjentom umawiającym się na wizyty lekarskie lub zabiegi, które nie są związane z Covid-19.

“Dzięki temu jesteśmy w stanie już na przełomie lipca i sierpnia osiągnąć poziom 70 proc. zaszczepionych obywateli”, wyjaśnił Gouveia e Melo.

Przypomniał, że szczepienia przeciwko Covid-19 prowadzone są na terenie 250 ośrodków medycznych we wszystkich dystryktach kraju.

Według danych resortu zdrowia Portugalii do środy zaszczepionych zostało w tym kraju co najmniej jedną dawką ponad 2,5 mln osób. Dwukrotnie preparat przeciwko koronawirusowi przyjęło już 915 tys. obywateli, czyli 9 proc. populacji.

W Portugalii od początku kwietnia utrzymuje się niski bilans epidemiczny, wynoszący codziennie kilka zgonów i około 500 zakażeń. We wtorek, po raz pierwszy od marca 2020 r., liczba hospitalizowanych z powodu infekcji koronawirusem spadła poniżej poziomu 300.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane