2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 17 stycznia, 2022

Niemieccy lekarze uważają, że trzeba zamknąć kraj na dwa-trzy tygodnie

Zobacz także

W Niemczech lekarze oddziałów intensywnej terapii wzywają do ścisłego zamknięcia kraju na dwa-trzy tygodnie w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

„To uratuje wiele istnień ludzkich” – uważa szef Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI) Gernot Marx.

„Biegniemy na oślep ku naszej zgubie” – oświadczył Marx, cytowany przez portal Spiegel.

Zgodnie z danymi stowarzyszenia DIVI w całych Niemczech na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla pacjentów z koronawirusem są obecnie dostępne 1644 łóżka. Stowarzyszenie ogłosiło, że liczba pacjentów z Covid 19 na oddziałach intensywnej terapii wzrosła od 10 marca z 2727 do 3448.

„Liczba ta będzie rosła wykładniczo przez następne dwa i pół tygodnia, bez względu na to, co teraz zrobimy” – powiedział Christian Karagiannidis, dyrektor medyczny i naukowy DIVI. Przy ponad 5 tys. pacjentów z Covid-19 sytuacja na OIOM-ach stanie się naprawdę krytyczna – dodał.

Liczba nowych infekcji koronawirusem w Niemczech w poniedziałek ponownie wzrosła. Według Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) zapadalność siedmiodniowa zwiększyła się w poniedziałek do 134,4. Dzień wcześniej wynosiła 129,7, a tydzień temu 107. Zapadalność siedmiodniowa wskazuje liczbę nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców i jest ważnym wskaźnikiem przebiegu pandemii. (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane