23.8 C
Warszawa
sobota, 12 czerwca, 2021

Od 28 maja na Węgrzech można organizować wesela, od 1 czerwca obozy dla młodzieży

Zobacz także

Od 28 maja będzie można organizować na Węgrzech wesela, zaś od 1 czerwca obozy dla młodzieży – zapowiedzieli w czwartek szef kancelarii premiera Gergely Gulyas i rzeczniczka rządu Alexandra Szentkiralyi na konferencji prasowej online.

„Niezależnie od tego, jak się będzie kształtować liczba zaszczepionych, tzn. czy zostanie osiągnięty (poziom) 5 mln zaszczepionych, od północy 27 maja, czyli od 28 maja, będzie można organizować wesela” – oznajmił Gulyas.

Jak powiedział, rząd szacuje, że w tygodniu po Zielonych Świątkach, które wypadają w tym roku 28 maja, osiągnięty zostanie poziom 5 mln zaszczepionych przeciw Covid-19 co najmniej jedną dawką.

Szentkiralyi oznajmiła, że w związku z tym podjęto decyzję, iż od 1 czerwca będzie można organizować obozy dla młodzieży.

Gulyas dodał, że Macedonia Północna jako siódme państwo uznała węgierskie karty poświadczające ochronę przed koronawirusem, wydawane po otrzymaniu co najmniej jednej dawki szczepionki przeciw Covid-19 lub po przebyciu tej choroby.

Wcześniej karty te uznały już Bahrajn, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia, Słowenia i Turcja.

Na Węgrzech opada trzecia fala zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 82 chorych na Covid-19 – najmniej od 28 lutego – i wykryto 1416 nowych zakażeń koronawirusem. Do tej pory co najmniej jedną dawką zaszczepiono ponad 4,42 mln osób na ponad 9,7 mln mieszkańców.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane