23.8 C
Warszawa
sobota, 12 czerwca, 2021

Otwarcie tarasów i ogródków w restauracjach w Francja

Zobacz także

Od godz. 6 rano zostały w środę otwarte we Francji tarasy i ogródki restauracji oraz kawiarni.

Z tej okazji prezydent Emmanuel Macron i premier Jean Castex wypili poranną kawę na tarasie jednej z paryskich kawiarni w pobliżu Pałacu Elizejskiego.

„Francuzi odzyskali wolność, ale nadal musimy zachować ostrożność” – powiedział dziennikarzom Macron, schowany za drewnianym płotkiem ogródka kawiarnianego, popijając espresso. Szef państwa stwierdził, że świętuje z premierem „małą chwilę odzyskanej wolności”.

Prawie siedem miesięcy po ogłoszeniu zamknięcia lokali gastronomicznych Macron zrealizował swój cel, jakim było ponowne częściowe otwarcie restauracji w połowie maja dzięki poprawie wskaźników epidemicznym w kraju w ostatnich tygodniach.

W środę otwarte zostały również wszystkie sklepy, muzea, kina oraz część miejsc kultury z zachowaniem ograniczeń sanitarnych i limitów. Rzecznik rządu Gabriel Attal nie wykluczył również w środę w stacji BFMTV-RMC, że latem władze zniosą obowiązek noszenia masek na zewnątrz.

Poranną kawę na tarasie paryskiej kawiarni wypił w środę rano również m.in. minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. „Styl życia a la Francais” – napisał na Twitterze minister, zamieszczając swoje zdjęcie przy kawie i z dziennikiem sportowym „L’Equipe”.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane