13.2 C
Warszawa
niedziela, 16 maja, 2021

Podczas pandemii mniej narkotyków, więcej internetu i gier wideo w Hiszpanii

Zobacz także

Podczas pandemii Covid-19 obywatele Hiszpanii ograniczyli zażywanie substancji psychoaktywnych, w tym narkotyków, zwiększyli zaś bardzo korzystanie z internetu oraz gier wideo – wynika z raportu rządu tego kraju dotyczącego uzależnień.

Cytowane w czwartek przez radio Cadena Ser badanie sondażowe zostało przeprowadzone w 2020 roku na wybranej losowo grupie ponad 3 tys. obywateli Hiszpanii. Średnia wieku uczestników wyniosła nieco ponad 40 lat.

Wśród osób deklarujących spożywanie narkotyków przed pandemią blisko 24 proc. wskazało, że ograniczyło zażywanie substancji uzależniających w okresie Covid-19. Jako główny powód tej decyzji uznali trudności w dostępie do środków psychoaktywnych spowodowane restrykcjami sanitarnymi.

Z deklaracji Hiszpanów zażywających przed pandemią narkotyki wynika, że najczęściej rezygnowali oni z ecstasy oraz amfetaminy, najrzadziej zaś z marihuany.

Badanie dotyczące uzależnień, opracowane pod koniec marca, dowodzi, że wraz z pandemią doszło do bardzo dużego wzrostu korzystania z gier wideo. Aż 40 proc. Hiszpanów deklaruje, że zwiększyło czas poświęcany tej rozrywce, z czego ponad 37 proc. uczestniczy w niej codziennie.

Pojawienie się Covid-19 zmieniło też nawyki mieszkańców Hiszpanii dotyczące internetu. Aż 69 proc. ankietowanych wskazało, że wraz z pandemią zwiększyło czas korzystania z sieci.

Marcin Zatyka (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane