13 C
Warszawa
wtorek, 15 czerwca, 2021

Ponad 25 tys. osób zaszczepionych podczas otwartych dni na Sycylii

Zobacz także

Ponad 25 tysięcy osób w wieku od 60 do 79 lat zaszczepiono w weekend na Sycylii w ramach otwartych dni dla wszystkich chętnych bez konieczności rejestracji. Przed punktami szczepień stały długie kolejki. Niektórzy przybyli na wyspę nawet z Rzymu.

W 66 ośrodkach szczepień preparat AstraZeneca podawano osobom zdrowym. Celem tej inicjatywy władz regionu było wykorzystanie dawek, zgromadzonych w lodówkach oraz przyspieszenie kampanii szczepień- podkreśliły włoskie media.

W Palermo, Agrigento, Katanii, Mesynie, Trapani i w innych miastach do punktów przychodziły codziennie setki osób. Szczepienie poprzedzał wnikliwy wywiad medyczny, by ustalić, czy istnieją przeciwskazania.

Na Sycylię przyjechali też mieszkańcy innych regionów. 64-letni rzymianin stawił się centrum szczepień w Palermo tłumacząc, że przyleciał na wyspę, bo nie miał pewności, ile będzie musiał czekać jeszcze na swoją kolej w Wiecznym Mieście.

„Jestem usatysfakcjonowany masowym udziałem w naszej inicjatywie”- powiedział na jej zakończenie w niedzielę wieczorem szef władz regionalnych Nello Musumeci. Nie wykluczył, że otwarte dni szczepień zostaną powtórzone.

„Wszyscy zmierzamy ku tak wyczekiwanej odporności. Sycylia musi się otworzyć”- dodał.

We Włoszech liczba osób zaszczepionych przekroczyła w niedzielę 15 milionów. Ponad 4,4 mln otrzymało dwie dawki.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane