13 C
Warszawa
wtorek, 15 czerwca, 2021

Ponad 63 tys. mandatów za nieprzestrzeganie restrykcji sanitarnych w Portugali

Zobacz także

Od 15 stycznia do 1 marca w Portugalii wystawiono prawie 63,7 tys. mandatów za lekceważenie restrykcji sanitarnych wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19 – wynika z opublikowanych w poniedziałek statystyk policji.

W przypadku blisko 1000 zdarzeń konieczne było skierowanie sprawy do sądu z uwagi na domniemanie popełnienia przestępstwa przez osoby ignorujące obostrzenia.

Z policyjnych danych wynika, że wobec 49 osób konieczne było zatrzymanie i doprowadzenie do aresztu. Dotyczyło to głównie ludzi stawiających opór podczas policyjnej interwencji.

Według policyjnych statystyk Portugalczycy najczęściej są karani za brak maseczki ochronnej w miejscu publicznym, a także za przemieszczanie się podczas weekendów pomiędzy powiatami.

2 marca rząd Portugalii wydłużył do 16 marca obowiązywanie w kraju stanu wyjątkowego wprowadzonego w związku z pandemią. Podwyższył też maksymalne kary za lekceważenie przepisów przeciwepidemicznych z 200 do 1000 euro dla osób fizycznych oraz z 2000 do 20 tys. euro dla firm.

Tymczasem jak ujawniła w poniedziałek telewizja SIC rząd premiera Antonia Costy rozważa wraz ze słabnącą dynamiką infekcji likwidację restrykcji. Od połowy marca planowane jest m.in. przywrócenie pracy żłobków oraz przedszkoli.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane