16.9 C
Warszawa
niedziela, 16 maja, 2021

Rumunia przedłuża godzinę policyjną wobec rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Zobacz także

Rząd Rumunii poinformował w czwartek wieczorem, że wydłużył godzinę policyjną, by ograniczyć rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. W zamian za to rozluźnione zostaną obostrzenia w przemieszczeniu się dla uczestników nadchodzących świąt religijnych.

W ramach nowych obostrzeń godzina policyjna obowiązywać będzie od godz. 20, zaś sklepy będą zamknięte od godz. 18 od piątku do niedzieli w miejscowościach, gdzie notuje się więcej niż cztery zakażenia koronawirusem na 1000 mieszkańców. Z kolei w miejscach gdzie będzie co najmniej 7,5 przypadków na 1000 mieszkańców, przemieszczanie się będzie ograniczone od godz. 20 przez cały tydzień.

Godzina policyjna zostanie jednak złagodzona w przypadku osób, które będą chciały uczestniczyć w nabożeństwach z okazji Paschy, a także katolickiej oraz prawosławnej Wielkanocy.

W czwartek w Rumunii odnotowano 6651 nowych zarażeń koronawirusem, co jest najwyższym dobowym wynikiem w tym roku. Łącznie w kraju zakaziły się 919 794 osoby. Poprzedniej doby zmarło 140 osób, co od początku epidemii daje 22 719 ofiar śmiertelnych Covid-19 w tym kraju.(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane