3.8 C
Warszawa
poniedziałek, 17 stycznia, 2022

Scholz jest przekonany, że nowy rząd może powstać przed świętami Bożego Narodzenia

Zobacz także

Przebywający od środy w Waszyngtonie na spotkaniu ministrów finansów G20 kandydat SPD na kanclerza Olaf Scholz wyraził przekonanie, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia powstanie rząd złożony z socjaldemokratycznej SPD, Zielonych i liberalnej FDP.

Rozmowy wstępne „toczą się w bardzo, bardzo dobrej i konstruktywnej atmosferze” – powiedział Scholz w Waszyngtonie. Dlatego też jest on pewien, że projekt trzech partii może zostać szybko zrealizowany i „przed świętami będziemy mieli nowy rząd” – oświadczył. Wszyscy postanowili „pracować teraz szybko”. Trzy strony negocjacji uzgodniły ścisłe zachowanie poufności.

Podczas gdy Scholz przebywa w Waszyngtonie, partie SPD, Zielonych i FDP kontynuują w czwartek wstępne rozmowy w mniejszej grupie, a sekretarze generalni partii próbują od środy przelać na papier to, co zostało do tej pory wynegocjowane podczas kilku rund rozmów wstępnych – informuje telewizja ARD.

W piątek w ramach tzw. rundy 26 ma się spotkać sześciu przedstawicieli SPD i po dziesięciu Zielonych i FDP. Mają oni zdecydować, czy przygotowany przez sekretarzy dokument może stanowić podstawę do negocjacji koalicyjnych.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane