17.9 C
Warszawa
środa, 15 września, 2021

Strażacy, którzy pomagali poszkodowanym przez powódź Niemcom wrócili do Polski

Zobacz także

Strażacy, którzy pomagali poszkodowanym przez powódź Niemcom, wrócili w czwartek do kraju. Polacy przywieźli do Kreuzau (Nadrenia Północna-Westfalia) ponad 160 urządzeń do osuszania obiektów zalanych przez wodę.

Młodszy kapitan Grzegorz Trzeciak z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej poinformował PAP, że strażacy zakończyli swoją misję i wracają do domu. “Już są na terenie Polski” – powiedział.

Konwój 5 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej z woj. mazowieckiego i wielkopolskiego z osuszaczami, które Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych udostępniła Niemcom, wyruszył z Polski w poniedziałek.

Pomoc realizowana jest na podstawie dwustronnych porozumień między Polską a Niemcami. Ze strony Polski działania realizowane są wspólnie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

W połowie lipca burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody do picia.

“W obliczu groźnych żywiołów bardzo ważna jest europejska solidarność. Obiecałem Kanclerz Angeli Merkel, że Polska pomoże naszym sąsiadom w usuwaniu skutków strasznych powodzi i dotrzymujemy słowa” – napisał w poniedziałek na Facebooku premier Morawiecki. (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane