13 C
Warszawa
wtorek, 15 czerwca, 2021

Trzecia fala pandemii w Grecji przybiera na sile; rekord w dziennej liczbie zakażeń

Zobacz także

Grecja rozważa luzowanie obostrzeń, ale może temu przeszkodzić nasilenie się trzeciej fali koronawirusa – przybywa zakażonych i pacjentów podłączonych do respiratora w związku z Covid-19. Ostatniej doby odnotowano 4340 nowych przypadków zakażeń. Zmarły 72 osoby.

Grecki portal “Ekathimerini” podał w środę, że władze spodziewały się, że pandemia wyhamuje w kwietniu jednak w ciągu ostatniej doby odnotowano rekord w liczbie zakażonych oraz pacjentów wymagających podłączenia do respiratora. Najwięcej zakażonych zarejestrowano w regionie Attyki – 2097, następnie w Salonikach – 535, Kozani – 167 oraz Achai – 135.

Pracownicy szpitala Attyka w Atenach skarżą się, że oddziały intensywnej opieki medycznej dla pacjentów z Covid-19 osiągnęły granice swoich możliwości, co oznacza dziesiątki pacjentów czekających na respirator.

We wtorek przedstawiciele resortu zdrowia zajęli się badaniem sprawy śmierci 65-letniej kobiety, zmarłej pół godziny po zaszczepieniu przeciwko Covid-19. Według raportu, chorowała ona na cukrzycę oraz chorobę wieńcową i miała po otrzymaniu zastrzyku spędzić kwadrans w centrum szczepień, nie wykazując żadnych niepokojących objawów.

Pomimo ponurych statystyk, Krajowa Sieć Epidemiologii Ścieków zaobserwowała tendencje do stabilizacji lub spadku wiremii (ilości wirusa w jednym mililitrze cieczy) w ściekach miejskich w porównaniu do poprzedniego tygodnia. W Attyce liczba ta spadła o 12 proc., w Wolos o 50 proc., w Iraklionie stolicy Krety o 23 proc., w kreteńskiej Chani o 71 proc. a w Patrasie o 60 proc. (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane