13.1 C
Warszawa
środa, 15 września, 2021

Turyści z USA to zastrzyk finansowy dla włoskiego związku rolników w wysokości 1,8 mld euro

Zobacz także

Obecność amerykańskich turystów we Włoszech latem to zastrzyk finansowy w wysokości 1,8 miliarda euro – prognozuje związek rolników Coldiretti. Tak odniósł się do słów szefowej KE Ursuli von der Leyen, że zaszczepieni turyści z USA będą mogli przylecieć do Europy.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej złożyła taką deklarację w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania dziennika “New York Times”.

Natychmiast włoscy rolnicy i producenci żywności przedstawili analizę wskazującą na to, że Amerykanie mogliby wydać we Włoszech 1,8 mld euro na pobyt w hotelach, wyżywienie, zwiedzanie, rozrywkę i zakupy.

Związek Coldiretti przypomniał, że w 2019 roku, a więc przed pandemią Covid-19 na wakacje do Włoch przyjechało w letnich miesiącach 1,4 miliona obywateli Stanów Zjednoczonych. Zaznaczono, że ulubionym celem ich podróży są historyczne miasta, takie jak Florencja, Rzym czy Wenecja.

Pogrążona w kryzysie włoska branża turystyczna, także na Sycylii, szczególnie dotkliwie odczuwa nieobecność Amerykanów. (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane