15.4 C
Warszawa
środa, 15 września, 2021

Uliczne blokady feministek doprowadziły do chaosu w Barcelonie

Zobacz także

Blokady zorganizowane w poniedziałek rano przez feministki w kilku częściach Barcelony doprowadziły do paraliżu centrum stolicy Katalonii.

Protesty mają związek z obchodzonym Dniem Kobiet i zakazem przeprowadzania 8 marca wieców w aglomeracji Madrytu z powodu pandemii Covid-19.

Największa, licząca ponad 200 osób, manifestacja odbyła się przy barcelońskiej alei Meridiana. Część zwolenników ruchów feministycznych wtargnęła na jezdnię blokując ruch pojazdom udającym się z północnej części miasta do centrum Barcelony.

Przed południem młodzież związana z ruchami feministycznymi rozpoczęła blokadę Uniwersytetu Barcelońskiego. Biorąca udział w proteście grupa kilkuset osób, głównie kobiet, zatarasowała koszami na śmieci wszystkie wejścia na uczelnię.

Większość poniedziałkowych blokad w Barcelonie ma związek z wprowadzonym przez rząd Hiszpanii w regionie Madrytu zakazem organizacji wieców z okazji Dnia Kobiet. Gabinet premiera Pedra Sancheza uzasadnił swoją decyzję wysoką liczbą infekcji koronawirusem w stołecznej aglomeracji.

W poniedziałek przed południem Trybunał Konstytucyjny Hiszpanii potwierdził oprotestowany przez największe związki zawodowe kraju i organizacje feministyczne zakaz organizowania marszów z okazji Dnia Kobiet na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu.

(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane