17.9 C
Warszawa
sobota, 12 czerwca, 2021

Zdecydowana poprawa sytuacji pandemicznej we Włoszech

Zobacz także

Spadek wskaźnika zakaźności koronawirusa, liczby nowych infekcji i miejsc zajętych w szpitalach – taki obraz sytuacji epidemicznej we Włoszech przedstawiono w raporcie Instytutu Służby Zdrowia z minionego tygodnia. Ryzyko zakażenia we wszystkich regionach jest niskie.

Wskaźnik zakaźności, obrazujący szerzenie się wirusa, spadł z 0,78 do 0,72, co oznacza, że jeden zakażony infekuje mniej niż jedną następną osobę.

W raporcie, o którym w piątek poinformowała agencja Ansa, podano, że średnia liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców zmniejszyła się w ciągu ostatniego tygodnia z 66 do 47. Jak się podkreśla, to zejście poniżej kluczowej bariery 50 przypadków, która jest kryterium ogłoszenia białej strefy minimalnych restrykcji.

Wszystkie regiony i autonomiczne prowincje Włoch zostały uznane za obszary niskiego ryzyka zakażeń.

Również we wszystkich regionach liczba zajętych łóżek na intensywnej terapii jest poniżej pułapu krytycznego 30 procent i wynosi 15 proc.

Media podają, że minister zdrowia Roberto Speranza ma w najbliższych godzinach podpisać dekret, na mocy którego trzy pierwsze regiony – Sardynia, Molise i Friuli-Wenecja Julijska – zostaną uznane za białe strefy na pandemicznej mapie kraju.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane